#UWażni na przyszłość

Na kilka dni przed ogłoszeniem laureatów Nagrody Nobla na UW odbędzie się cykl debat #UWażni na przyszłość. Zaproszeni goście będą dyskutować o wartościach takich jak odpowiedzialność, zaufanie, bezpieczeństwo i współpraca. Debaty odbędą się online 28, 29 i 30 września.

Podczas trzech debat zatytułowanych „Społeczeństwo – medycyna – zaufanie”, „Pomagam odpowiedzialnie” oraz „Ekonomie czasu zmiany” eksperci odpowiedzą na pytania: Jaką rolę odgrywa nauka w stawianiu czoła wyzwaniom współczesności? Na czym polega społeczna odpowiedzialność nauki, a  także biznesu, który wdraża w życie odkrycia naukowe? Jak budować społeczne zaufanie do nauki i biznesu? Czego nauczyła nas pandemia w kontekście odpowiedzialności, zaufania i  współpracy? Jaką rolę powinna odgrywać odpowiedzialność w kontekście podejmowania działań pomocowych i projektowania polityk społecznych oraz ekologicznych?

Harmonogram debat

Każda z debat rozpocznie się o godz. 14:00 i będzie transmitowana online na profilach CWiD UW na portalu Facebook i YouTube.

„Społeczeństwo – medycyna – zaufanie”

Rozmowa o znaczeniu zaufania społecznego do wiedzy i badań medycznych jako gwaranta dobrobytu populacyjnego.

Prelegenci: dr Adam Ostolski (Katedra Socjologii Ekonomicznej i Spraw Publicznych, Wydział Socjologii UW), dr hab. n. med. Anna Wójcicka (Warsaw Genomics, spin out UW), prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak (Klinika Diabetologii i Chorób Wewnętrznych, USK UCK WUM), Maciej Plebanek MD (Pfizer Polska).

Prowadząca: dr Justyna Pokojska (DELab UW, Wydział Socjologii UW).

„Pomagam odpowiedzialnie”

Dyskusja o wyzwaniach, jakie wiążą się z podejmowaniem działań pomocowych we współczesnym świecie.

Prelegenci: dr Joanna Gocłowska-Bolek (Ośrodek Analiz Politologicznych UW), dr hab. Lech Nijakowski (Katedra Socjologii Polityki, Wydział Socjologii UW), Jagoda Grondecka (Krytyka Polityczna).

Prowadzący: Jan Wróbel (publicysta, nauczyciel historii).

„Ekonomie czasu zmiany”

Debata o zmianie dotychczasowych paradygmatów ekonomicznych, która jest skutkiem trwającej pandemii.

Prelegenci: dr hab. Mikołaj Lewicki (Katedra Socjologii Ekonomicznej i Spraw Publicznych, Wydział Socjologii UW), prof. dr hab. Tomasz Żylicz (Katedra Mikroekonomii, Wydział Nauk Ekonomicznych UW), Grażyna Piotrowska-Oliwa (GMZ.co).

Prowadzący: Patrycjusz Wyżga (Radio357).

Tydzień Noblowski na UW

Od 4 do 11 października na UW odbędzie się kolejna edycja Tygodnia Noblowskiego, organizowanego przez Centrum Współpracy i Dialogu UW. Każdego dnia będzie można obejrzeć relację z ogłoszenia tegorocznych laureatów Nagrody Nobla, a także posłuchać dyskusji dotyczącej werdyktów oraz komentarzy ekspertów z UW i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Transmisja zostanie udostępniona na facebookowym profilu CWiD oraz kanale YouTube Centrum.

www.cwid.uw.edu.pl

Źródło: www.uw.edu.pl